Diğer Yerli Projeler

Artık “yerli yapım metrobüslere” bineceğiz!

Artık "yerli yapım metrobüslere" bineceğiz! 1

Türkiye’nin yerli üretim çılgınlığı sürüyor! Bu elbette oldukça verimli ve iyi bir çılgınlık. Kendi tramvayımızı daha önce üretmiştik şimdi metrobüsümüze üretmeye başldık.

 • Türkiye’nin ilk yerli tramvay ve metrosunun geliştirildiği Bursa, bir ilke daha imza attı.
 • 2

   [block]1[/block]

  Kestel İlçesi’nde tesisleri bulunan AKIA firması 290 yolcu kapasiteli Türkiye’nin ilk yerli metrobüsünü üretti.
 • 3

   [block]2[/block]

  AKIA tarafından Türkiye’de ilk kez Bursa’da üretilen 290 kişi kapasiteli metrobüs, 25 metre uzunluğunda ve 3 körüklü oluşuyla da bir ilk olma özelliği taşıyor. Üretimi üstlenen firmanın genel müdürü Remzi Baka Türkiye ve dünyanın en yüksek kapasiteli metrobüs aracını ürettikleri bilgisini verdi.
 • 4

   [block]3[/block]

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Bursa’daki ilk yerli metrobüs üretimini yapan AKIA firmasının Kestel Kale Mahallesi’nde bulunan fabrikasında inceleme yaptı.
 • 5

    [block]4[/block]

  Bursa’da üretilen metrobüsleri detaylı inceleyen Başkan Altepe, AKIA firması yetkililerinden ilk yerli metrobüslerin tekniği ve üretim süreciyle ilgili de bilgiler aldı. AKIA Genel Müdürü Remzi Baka, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin verdiği destekle toplu taşımaya hizmet verebilmek amacıyla 290 kişilik, Türkiye’nin en yüksek kapasiteli metrobüs aracını ürettiklerini söyleyerek. Hızlı büyüyen şehirlerde demiryollarına alternatif olarak bu projeyi ürettiklerini söyleyerek, “Dizel, hibrit ve elektrikli versiyonlarını da üretiyoruz. Türkiye’ye faydalı olmak için çalışıyoruz” olduğunu söyledi.

http://www.ntv.com.tr/galeri/ekonomi/turkiyenin-ilk-yerli-metrobusu,6ztXPAJmQ0SZjgq0ObH-zQ/Olpuk_JtvE6Aby4ZYRe6Xg

Yorumlar

avatar