Nasıl Yapılır?

Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası Nasıl Çözülür? 1

Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Akıllı telefon veya bilgisayarlarda en çok rastladığımız sıkıntılardan biri hafızalarının hemen dolarak cihazda yeterli alan yok hatasını vermeleridir. Özellikle düşük kapasiteli bu cihazlarda uyarı çıkmaktadır. Yeteli kapasite verilmeyen cihazlarda bir iki dosya ile hemen dolabilmektedir. Başka bir dosya, fotoğraf, müzik indirmenize veya yüklemenize imkân vermemektedir. Böyle durumlardan kurtulmamın bir sürü yolu vardır hangisini seçeceğiniz tamamen size bağlıdır.

Birçoğumuz hemen İnternet’e bakarak cihazda yeterli alan yok hatası nasıl çözülür? diye bakıp bilgi sahibi olmaya çalışıyoruz. Eğer cihazınızın hafıza alanı düşükse yapacağınız ilk işlem hafızayı arttırmaktır. Bunun için mikro SD kartlar takmanız yeterli olacaktır. Tüm işlemlerinizi bu alana kaydedebilirsiniz. Mikro SD kartlar hafıza miktarlarına göre farklılık göstermektedir. İhtiyacınıza göre 2,4,8,16 GB gibi bir mikro SD kart taktırarak cihazda yeterli alan yok hatasına çözüm üretebilirsiniz. Eğer bu şekilde kart alıp takamıyorsanız mevcut telefondaki veriler başka bir alana taşıyabilir veya gereksiz dosyalar varsa silerek kendinize alan açabilirsiniz.

Bunun dışında telefonunuzda yüklü uygulamalara her girişinizde bellekteki boş alandan alarak kendi ön belleğine yazıyor ve size boş alan bırakmıyordur. Telefonunuzun ayarlarına girerek uygulama ayarlarından bu uygulamaların ön bellekteki verileri temizleyerek kendinize alan açabilir ve cihazda yeterli alan yok hatasını ortadan kaldırabilirsiniz.

Sunduğumuz çözümler arasından en akıllıca olanı eğer telefon değiştirmek istemiyorsanız harici bir hafıza yani mikro SD kart takarak bu çözümü halletmektir.

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
malik Son yorum yazarları
malik
Ziyaretçi
malik

Tesekkurler