En iyi Kur’an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları!

Mübarek Ramazan ayında teknolojiden kopamıyorsanız, dini ihtiyaçlarınızı teknolojiden karşılayabilirsiniz.

11 ayın sultanı Ramazan ayında en çok eda edilen ibadetlerden biri olan Kur’an-ı Kerim, teknolojinin de hızla gelişmesi ile ceplerimize kadar girdi. Akıllı telefonların, tabletlerin, bilgisayarların bulunduğu her mecrada İslam dinin yüce kitabı Kur’an-ı Kerim’i okumak mümkün.

Bizde hem Ramazan ayında hemde istediğiniz her an da Kur’an-ı Kerimi android telefonunuzdan, tabletinizden kolayca öğrenebileceğiniz, takip edebileceğinz, okuyabileceğiniz uygulamaları bir araya getirdik.

1-Ezan Vakti -Kuranı Kerim Pro

5-10 milyon kişi tarafından indirilen Kuranı Kerim uygulamalarının başında geliyor. İçinde aradığınız hemen hemen her şey mevcut. Uygulamanın olumlu yorumu bir hayli fazla.

2-Kur’an-ı Kerim

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan özel Kuranı Kerim uygulaması. 1 milyon’a yakın kişi tarafından indirilmiş ve Kur’an-ı Kerim’in meal ve tefsiriyle birlikte okunmasına yardımcı oluyor.

3-İnternetsiz Kuran-ı Kerim

Adından da anlaşılabileceği gibi Kuranı Kerimi internete ihtiyaç duymadan takip edebilmemizi sağlayan ve 1 ile 5 milyona yakın kişi tarafından indirilen ve oldukça beğenilen dini uygulama.

4-Kur’an Öğreniyorum

Yine adı üzerinde olan bir uygulama. Kuranı Kerim’i öğretme amacı olan bu uygulama ile yüce kitabımızı öğrenmek daha kolay. 500 bine yakın indirme sayısına ulaşan uygulama oldukça olumlu yorumu ile ücretsiz olarak Google Play’de yer alıyor.

5-Kur’an Ezberleme

Kuranı Kerim’i kolay yoldan ezberlemek isteyenler için hazırlanmış ve oldukça sevilen bir android uygulama. 500 bine yakın indirme sayısı ile dikkat çekiyor.

Bu Kuran-ı Kerim uygulamaları sadece Android cihazlara özel Google Play’de yer alan uygulamalardır. Apple iOS platformu için yukarıda ki uygulamalar bulunmayabilir.

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipcişler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
Erdal Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Erdal
Ziyaretçi
Erdal

Diyanet’in internette http://kuran.diyanet.gov.tr/ linkinde sağ tarafta, bilgisayarlar için, değişik hocalardan Kur’an programı var. Program içinde çok güzel elif-ba eğitimi de var. Ayrıca, yine üstteki linkin sağ kısmında, internetten çalışan elif-ba eğitimi de var.