Blog

En iyi Muhasebe Programları 2019!

En iyi Muhasebe Programları 2019! 1

Muhasebe işi ile uğraşların hep düşündükleri bir şey var: “Bu işi nasıl daha kolay bir şekilde yaparım?” Haklılar da, çünkü muhasebecilerin üzerilerinde birbirinden farklı onlarca iş yükü var ve bu iş yoğunluğunu azaltacak çok güçlü bir muhasebe programına ihtiyaç duyuyorlar. Peki hangi muhasebe programı?

Bizde Türkiye de en çok kullanılan ve muhasebecilerin işini en çok kolaylaştıran muhasebe programlarını derledik, kısaca tanıtmaya çalıştık. Aşağıda yer alan programlar haricinde onlarca muhasebe programı daha mevcut ancak tanıttığımız programlar işini en iyi yapanlar. İşte başlıyoruz…

En iyi Muhasebe Programları 2019! 2

ETA muhasebe programı en eskilerdendir

İÇİNDEKİLER

ETA

Eta muhsaebe programı en eski programlardan biri ve özellikle meslek liselerinde yıllarca muhasebe programı olarak ETA gösterildi. Bununda getirdiği etki ile 2000’li yıllarda en çok kullanılan muhasebe programı oldu. Günümüzde ise o kadar çok rakibi var ki pazar payı epey düştü.

Genel olarak Eta muhasebe programı 2015 yılında da 2000’ler de ki gibi güçlü özellikler sunuyuyor. Özellikle stok takibi çok iyi olan ETA, muhasebe programı olarak işinizi kolaylaştıracak çözümler sunuyor. Özellikle orta ölçekli firmaler ve Mali Müşavir büroları Eta’yı tercih ediyor.

Şu modüllere sahip

Stok
Cari
Fatura
İrsaliye
Sipariş
Muhasebe
Muhasebe II
Muhasebe IV
Çek / Senet
Kasa
Banka
Yönetim Analizi
Bordro
İşletme Defteri
Demirbaş
Şirket Bilgileri
Üretim
Raporlar
Kur Takibi
Muhasebe Büro Otomasyonu
Veri İşleme

Resmi sitesi: www.eta.com.tr

En iyi Muhasebe Programları 2019! 3

ESKİ DOS TABANLI ORKA’DAN BİR GÖRÜNTÜ

En iyi Muhasebe Programları 2019! 4

YENİ MODEL ORKA MUHASEBE

ORKA

Yine epey eski muhasebe programlarından biri. ETA gibi köklü bir geçmişi var ve onun gibi en çok kullanılan muhasebe programlarından biri. Muhasebeye getirdiği çözümler ile dikkat çeken Orka muhasebe programı özellikle cari ve stok takibinde çok iyi işler çıkartıyor. Özellikle orta ölçekli firmaler ve Mali Müşavir büroları Orka’yı tercih ediyor.

Orkanın genel olarak özellikleri ise şu şekilde

İnternet Vergi Dairesi şifrelerinizi her seferinde kullanmak yerine bir kere Orka’ya tanımlayın.
Firmanıza ilişkin oluşturmuş olduğunuz beyannameleri ( K.D.V., Gelir, Geçici, Muhtasar, Kurumlar, Ba – Bs VB.) Orka ile otomatik hazırlayın.
Orka ile otomatik hazırlayın. Orka ile gönderin. BDP programını kullanıp kullanmamak sizlerin tercihine kalsın.
İthalat ve İhracat işlemlerinize ilişkin uzun zaman harcadığınız raporları unutun.
Tek bir tuşla raporlarınız karşınıza gelsin. Kaybettiğiniz zamanı Orka ile geri alın.
Bir fiş giriş ekranı düşünün ki Hem Stoklarınızı takip etsin, hem de döviz değerlerinizi.
Giriş esnasında ister tevkifat tanımlarını yapın, ister poliçelerinizi taksitlendirin. Orka’nın güçlü muhasebe sistemi ile firmanızı kontrol altında tutun.Özetle;
Hesapların birden fazla para birimiyle takibi
Hesaplara bağlı stokların takibi ve maliyeti
Sigorta poliçelerinin taksitlendirilmesi ve dönem sonu işlemleri
Banka Ekstrelerini İnternet’ten İndirip Kolayca Muhasebeleştirin
Excel formatında ilgili bankanızın internet şubesinden indirmiş olduğunuz ekstreyi kolayca Orka’da muhasebeleştirin.
İster TL ister Döviz banka hesaplarınızı Günlük olarak kontrol edin.
Gelir tablosunda yer alan alış maliyetleriniz ile satış tutarınız arasındaki denge Orka tarafından kontrol edilir. Uyumsuzluk durumunu Orka size haber verir.
Bilanço hesaplarınızın aktif / pasif karakterlerine göre ters bakiye kontrolleri Orka tarafından yapılır.
KDV beyannamesinde belirtmiş olduğunuz Matrah ve KDV tutarlarının uyumsuzluk durumunu Orka denetler. Hataya konu olan muhasebe hareketlerini tek tek listeler.

Resmi sitesi: www.orka.com.tr

LUCA

LUCA Muhasebe Yazılımı, resmi muhasebe işlemlerinin takip edildiği, kasa, yevmiye defteri, defteri kebir, mizan, KDV beyannamesi, muhtasar beyannamesi, gelir tablosu, bilanço, BA/BS formunun hazırlandığı, masraf merkezlerinin takip edildiği, muhasebe fişlerinin otomatik olarak oluşturulduğu ve resmi kurumlara gönderilmesi gereken belgelerin elektronik ortamda gönderildiği uygulama. Özellikle Mali Müşavir büroları Luka’yı tercih ediyor.

Programın temel özellikleri

• Muhasebe standartlarına uygunluk,
Windows standartlarını kullanabilme,
• Internetin olduğu her yerden uygulamanın tüm bileşenlerini kullanabilme,
• Modüller arası tam entegrasyon,
• Ek lisans almadan sınırsız kullanıcı tanımlama,
• Aynı anda birden fazla kullanıcının aynı firmada işlem yapabilmesi,
• Ücretsiz kurulum ve destek,
• LUCA içersinden mevzuata ulaşabilme,
• Yasal düzenlemelerin ücretsiz olarak anında sisteme yansıtılması,
• Yedek alma işleminin merkezden yapılması,

Resmi sitesi: www.luca.com.tr

Köklü muhasebe programlarından biri daha. Cari, fatura, stok yönü güçlü bir program. Diğer özelikler de elbette mevcut. Logo son yıllarda büyük firmalerin sıkça kullandığı bir program. Özellikle muhasebe üzerine bir iş arıyorsanız, ilan sitelerinde en çok bilinmesi gereken muhasebe programının başında Logo’nun geldiğini görebilirsiniz.

16 kullanıcıya kadar kullanıcı artışı yapılabilmekte.
25 Ayrı Firmanızın Takibini Yapabilirsiniz.
Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
Kullanımı kolaydır.
Ön Muhasebe – Genel Muhasebe – Sabit Kıymet modüllerine sahiptir.
KOBİ’lerin tüm ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap vermektedir.
TL’nin yanında istenilen dövizde işlem yapılabilmektedir.
Tüm yazıcılar için standart raporlar hazır olarak gelmektedir.
Değişen kanunlara tam uyum.
Anlık güncellenen yönetici konsolu ile rapor beklemeye son.
Sınırsız Stok Kartı
Sınırsız Cari Hesap Kartı

Şu modüllere sahip

Stok
Fatura
Talep takibi
Cari Hesap
Kasa
Banka
Çek ve Senet
Muhasebe
Muhasebeleştirme
Sabit Kıymet (Amortisman)
Satınalma Satış Tanımları
Turkcell Hizmetleri
Yönetim Karar Destek
Go Garanti

Resmi sitesi: lohomuhasebe.com

En iyi Muhasebe Programları 2019! 5

Zenom muhasebe programı farklı arayışlar içinde olanlar için ideal olabilir

ZENOM

Tanıttığımız programlar arasında en yenisi olan Zenom, adı gibi biraz farklı bir program. Onu diğerlerinden ayıran bir kaç özelliği mevcut. Zenom muhasebe programı diğerleri gibi muhasebe yönünde işlerini kolaylaştırıyor. Özellikle içerisinde ki Evrak Sihirbazı adında ki fatura giriş uygulaması ile faturaları girme işiniz epey kolaylaşıyor. Neredeyse bütün beyannamelerinizi otomatik olarak hazırlayıp yine kendisi sizin onayınız ile vergi dairesine bildirebiliyor.

Programın en güçlü yanları fatura girme ve bordro sayılabilir. Diğer muhasebe programlarından Zenom’a geçmek de çok kolay. Veri kaybı yaşamadna kolayza Zenom Çevirmen ile program değişikliği yapabiliyorsunuz.

Zenom’un tüm özelliklerinin çalışması için Windows 7 ve altında bir sistem gerekiyor. Windows 8 ve üstünde henüz otomatik beyanname gönderme çalışmıyor. Ancak bu sorunun da en kısa sürede yapılacağı haberi bilgisi verildi. Zenom muhasebe programını özellikle muhasebe ofisleri ve firmaler tercih ediyor.

Resmi sitesi: web.om.com.tr

En iyi Muhasebe Programları 2019! 6

nebim-muhasebe-programi

NEBİM

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) alanındaki iş uygulamalarıyla kurumların iş süreçlerini destekleyen Nebim, 1966’dan beri süregelen deneyimi ve bilgi birikimi ile Türkiye’nin en köklü geçmişe sahip bağımsız yazılım firmalarındandır. Hazır giyim, ayakkabı, zincir mağazalar, çok katlı mağazalar ve optik yazılımlarında Türkiye’nin en fazla tercih edilen yerli yazılım firmai.

Özellikle tekstil, giyim sektöründe çokça kullanılan Nebim muhasebe programının en güçlü yönlerinden biri stok takibi ve fatura entegrasyonu.

Resmi sitesi: nebim.com.tr

ÖN MUHASEBE PRO

Firmanızdaki ticari işlemleri bilgisayar ortamında kayıt altında tutarak hem işinizin gelişmesini hemde bilgi toplayıcılara gerektiğinde hızlı rapor sunmayı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ticari işlemlerin bilgisayarda muhasebeleştirmek ve kayıt altında tutmak için bir ön muhasebe programına ihtiyaç duyarız. Ön muhasebe programı seçerken ilk aranan şart programın kullanım kolaylığı olmalıdır. Piyasada çok sayıda ön muhasebe programları mevcut iken, çok azı, hatta nerdeyse birkaçı kullanıcıyı yormadan kullanılabilen ve anlaşılır bir arayüzü sahiptir. Kullanım kolaylığı yönünden en çok tercih edilen ön muhasebe programı olarak Fenesoft Ön Muhasebe Pro yazılımını önerebiliriz.

Program, gerek kullanıcı dostu arayüzü gereksede çok karmaşık işlemleri sadece birkaç tuşa basma ile gerçekleştirerek bir ön muhasebe programından çok daha ötesini sunuyor. Fenesoft firması tarafından üretilen ön muhasebe programı şu modülleri içermektedir;

 • Müşteri Takip
 • Kasa Takip
 • Stok Takip
 • Fatura
 • İrsaliye
 • Teklif Hazırlama
 • Sipariş Takip
 • Personel Takip
 • Taksitli Satış Takip
 • Vadeli Satış Takip
 • Banka Hesap Takip

Resmi sitesi: www.fenesoft.com

 

MİKRO

En çok kullanılan muhasebe programlarından bir diğeri de mikro. Yıllardr piyasada bulunan program öenmli bir kullanıcı kitlesine sahip. Kullanımı ilk başta zor gelse de detaylı bir iş olanağı sunuyor.

Diğer muhasebe programları gibi, küçük, orta ve büyük işletmeler için özel çözümler sunan Mikro yazılım muhasebe progamları bunlar dışında serbest çalışanlar için (Mali Müşavirler) de yardımcı olabiliyor.

Yukarıda saydığımız tüm muhasebe programları 2019 yılı içinde 2020 ve sonrası da çok büyük önem arz eden, e-fatura, e-defter, e-irsaliye gibi konularda yardımcı olacak programlar.

Her program işinize yarayabilir ancak hepsinin diğerine göre avantajı, dezavantajı bulundundan farklı ihtiyaçlara göre hepsi ile görüşüp ona göre fiyat almanız sizin yararınıza olacaktır.

E-fatura, E-defter, E-irsaliye konuları 2020 ve sonrasında dediğimiz gibi çok daha fazla hayatımızın içinde olacak. Yatırımı bu yönde doğru muhasebe programına yapmanız çoğu zaman hayati önem taşıyabilir.

Ayrıca mobil ve web sürümü olan muhasebe programları tercih ederseniz evde, tatilde iken bile çoğu raporunuza ulaşabilirsiniz.

38
Yorumlar

avatar
25 Yorum konuları
13 Konu cevapları
5 Takipciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
31 Yorum yazarları
MUSTAFAmuhasebegozdehüseyin açıkgözKarargaht Son yorum yazarları
MUSTAFA
Ziyaretçi
MUSTAFA

ARKADAŞLAR TÜREVDEN YAZILIM SATIN ALMAYIN. SADECE SATANA KADAR SATTIKTAN SONRA YARDIMCI OLMUYORLAR ORTADA KALIYORSUNUZ.!!!! EN UFAK BİR SORUDA PARA İSTİYORLAR ? PROGRAMLARINA SAHİP ÇIKMIYORLAR..

muhasebe
Ziyaretçi
muhasebe

adını ilk defa duyduğum programlar var. Bilsoft muhasebe yok mesela listede. googlea muhasebe programı yazınca belli oluyor

gozde
Ziyaretçi
gozde

Fornext yazılımın muhasebe programları 2019 un en iyi muhasebe programları arasında yer almayı hak ediyor. Her firmaya uygun bir programları var diyebilirim. Tüm muhasebe programlarının toplamı gibi, hangi özelliği ararsanız bulabileceğiniz bir çözüm mutlaka var. Fornext yazılımın muhasebe yazılımlarıyla da ilgili bilgilendirici değerlendirme yazınızı görmek isteriz.

ysmn
Ziyaretçi
ysmn

online muhasebe programlaarı güvenilir midir ?

Tayfun Karan
Ziyaretçi
Tayfun Karan

Merhaba, yazınızı keyifle okudum. Araştırma ve denemlerden sonra fortismuhasebe ‘da test edilmesi gereken bir program eklemek isterim. Ayrıca bulut üzerinde ototmatik yedekleme sistemi de mevcut.

Yavuz Şahinler
Ziyaretçi
Yavuz Şahinler

Merhaba Abdurrahman bey
Ben de bir süredir bir kaç programla birlikte Aymet muhasebe programını da deniyorum, oldukça güzel bir program ama eskiden beri kullandığım programdan da kolay vazgeçemiyorum, kararsız kaldım, siz bir karar verdiniz mi? Karar verdiyseniz neyi dikkate aldınız acaba?

Abdurrahman
Ziyaretçi
Abdurrahman

Ben program arıyordum, burada yazılanları okudum. Henüz karar vermedim ama ilk etapta ETA, LOGO, Ahmet beyin söylediği Planports ve Sadık beyin söylediği Aymet programları üzerinde duruyorum. Karar verirsem ben de buradan paylaşırım. Böyle forum siteleri bence çok faydalı, yapanlara teşekkürler 🙂

Ahmet Gencal
Ziyaretçi
Ahmet Gencal

Selamlar,

Artık online programlar öne çıkmaya başladı. Bulut tabanlı olması bence güvenlik yönünden büyük avantaj sağlıyor. 2 yıldır Planports CRM ve Ön Muhasebe programını kullanıyoruz. Destek ve ilgiden de son derece memnunuz. Online program denemek isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Adresini aşağıda paylaşıyorum.

planports.com

Sadık Gözübüyük
Ziyaretçi
Sadık Gözübüyük

Merhaba, Uzun süredir bu siteye bakmamıştım, yaklaşık iki yıl olmuş 🙂 Bu süreçte ben de programımı değiştirdim Aymet muhasebe programı aldım ve epeydir de kullanıyorum. Önceden Logo kullanıyordum ve bu arada bir firma değişikliğim oldu, o arada program arayışımız oldu ve bir çok programı deneme fırsatı buldum. Neticede hem uygun özelliklere sahip hem de en uygun fiyatlı program olarak Aymet muhasebe programında karar kıldık. Benim bu programdan forum siteleri sayesinde haberim olmuştu ve daha önce şöyle bir bakmıştım ve aklımda kalmıştı, yeni bir program alma ihtiyacı doğunca bu programı da değerlendirdim ve gerçekten oldukça başarılı buldum. Aslında önceden de yazdığım… Devamı >>

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

bilsoft kullanıyorum 2 yıldır. tavsiye edebileceğim bir yazılım.