Telefon Haberleri

LG G5 resmi olarak tanıtıldı, işte tüm özellikleri ve detaylar!

LG G5 resmi olarak tanıtıldı, işte tüm özellikleri ve detaylar! 1

Beklenen akıllı telefonlardan biri olan LG G5, resmi ağızdan bu gün tanıtıldı. Daha önce sızan özelliklere paralel bir donanımla karşımıza çıkan LG G5’e yakından bakalım.

Tasarım açısından yine eleştirilere hedef olacağını düşündüğümüz LG G5’in donanım özellikleri ise bir hayli doyurucu. Telefonun ekranı her zaman açık kalacak ve saati sürekli gösterecek. Bu tabiki bataryayı etkileyecektir ancak LG bunun bataryaya bir etkisi olmayacağı görüşünde.

LG G5’in olumsuz olduğunu düşündüğümüz yönlerinden biri de çok kolay bir şekilde çıkarılabilir olmasına rağmen batarya gücünde. Telefonun bataryası LG G4’den de düşük 2800mAh. Göze çarpan en önemli özelliklerden bir kaçı ise: tam 2 terabayta kadar çıkarılabilen hafıza kartı desteği ve arkada bulunan 16MP ve 8MP’lik adet kamera.

LG G5 teknik/donanım özellikleri şu şekilde:

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi

-5.3 inc Quad HD IPS Quantum ekran

-4GB ram

-32GB dahili hafıza

-2TB’a kadar arttırılabilen hafıza kartı desteği

-Qualcomm Snapdragon 820 işlemci

-16 MP ve 8 MP olmak üzere arkada 2 adet kamera

-8 MP ön selfi kamerası

-2800 mAh batarya gücü

-Çıkarılabilir batarya

-Tamamen metal kasa

-LG 360 Cam ile 60 derecelik çekim yapma

LG G5’in renk seçenekleri ise resimde gördüğünüz gibi: titan, gri, altın, pembe

lg-g5-renk-secenekleri

LG G4 ile LG5 arasında ki tasarım farkı

lg-g5-g4-fark

LG G5 Antutu Puanı

Telefon yapılan ilk testler de Samsung Galaxy Note 5 ve S6’yı geçmeyi başarıyor (Her iki telefonda 70 bin dolayında) LG G5 Antutu’dan 72.681 gibi bir puan almayı başarıyor. Bu puan LG G4’de 48 bin civarı ile LG V10’da 52 bin civarında idi. LG G5’de bu puanın epey arttığı gözlemleniyor. Zira bu artışın en büyük sebebi, en yeni işlemci olan Snapdragon 820’nin telefonda yer alması.

lg -g5-

LG G5 Bataryası

Telefonun bataryası çok kolayca çıkartılabiliyor. Ancak bu güzelliğin yanında bir iyi bir kötü haberimiz var. Kötü haber, batarya gücünün 2.800mAh olması. Bu LG G4’de 3.000mAh idi. Diğer iyi haber ise bataryanın çok hızlı şarj edilmesi. Hzlı şarj ile şarja bağlandığı andan sadece 30 dakika sonunda tam %83 şarj olabiliyor. Aslında bu da şarjın çabuk bitmesine karşın çok kısa sürede bataryanın dolması, sorunu büyük oranda ortadan kaldırılabildiği anlamına geliyor.

LG G5 Aksesurları

Telefon VR gözlüğü ve wifi bağlantılı ev kamerası, 360 derece kamera gibi ilginç bir çok yeni aksesuara ve özelliğe sahip.

LG G5 fiyatı ne olacak?

Telefonun fiyatı resmi olarak açıklanmadı ancak 700 dolar civarında olması bekleniyor. Bunu ülkemize uyarlarsak 3 bin TL yapıyor. Ancak LG Türkiye’de rakiplerine göre daha ucuz bir fiyat politikası izliyor. Yani geçen sene çıkan LG G4’gibi LG G5’de Türkiye’de ortalama 2.600 civarında bir fiyattan satışa çıkabilir.

LG G5 Videosu

Kaynak: LG Youtube, Gsmarena

Yorumlar

avatar