Artık soru sormaya yada sorulara yanıt vermeye hazırsınız! Hemen bir soru sorun yada bir soru seçin...
0 oy
835 kez görüntülendi
Popüler Uygulamalar kategorisinde tarafından
Bugünlerde popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanan herkese bir uyarı mesajı gidiyor, buna göre okuyup devam etmeniz gerektiği bildiriliyor ama çoğu kişi okumadan devam edip geçiyor.

Birde WhatsApp da dolaşan söylentiye göre:

TÜM ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!

Telefonunuza internet sayfası üzerinden WhatsApp'ınızı güncellemeniz gerektiği, güncellemezseniz tüm belgelerinizin silineceği yazıları geliyor. Numaranızı yazıp, devam seçeneği sunuluyor. Daha sonra mesaj yoluyla Evet onayı çıkıyor. Kesinlikle cevaplamayın Mesajı direkt siliniz. Evet deseniz de, Hayır deseniz de mesajı cevapladığınızda 50 lira faturanıza yansıyor. Bu bir dolandırıcılık şirketidir, tüm arkadaşları mağdur olmamaları için uyarıyorum. Hatta sizlerde diğer sevdiklerinize, değer verdiklerinize bu mesajı kopyalayıp gönderin. Tüm değerli arkadaşlarıma tanıdıklarıma Önemle Duyrulur...!

Gibi bir mesaj telefondan telefona dolaşıp duruyor. Eğer yukarıda ki gibi bir mesaj alırsanız tabiki tel nosu şifre falan vermeyin ama işin özü başka.

WhatsApp tarafından gizlilik ilkeleri değiştirildi, yenilendi. WhatsApp'ın sahibi olan Facebook artık watsaptan sizin bilgilerinizi alabilecek, bu uyarı bunu size bize haber veriyor. Yani WhatsApp da izin verdiğiniz her bilgi artık facebook tarafından da kullanılabilir olacak. Malum WhatsApp Facebook tarafından yıllar önce satın alındığı için normal bir gelişme diyebiliriz. Ancak facebook kullanmayan WhatsApp kullanıcıları için hiçte hoş olmayan bir durum. Zira WhatsApp telefonunuzda ki telefon rehberine, kameraya, resimlere, videolara, hafıza kartına, konumunuza erişebiliyor. Yani kısaca herşeyinizi tek tıkla öğrenebilir ve istediği kurumlar ile paylaşabilirler.

Son söz şu ki: WhatsApp'tan daha gelişmiş özellikleri olan bir Türk yapımı yerli mesajlaşma uygulaması var: BİP. Artık onu kullanmayı alışkanlık edinmek gerek!

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

...