Artık soru sormaya yada sorulara yanıt vermeye hazırsınız! Hemen bir soru sorun yada bir soru seçin...
0 oy
6.4k kez görüntülendi
Bilgisayar Sorunları kategorisinde tarafından

Eğer sizinde bilgisayarınızı açtığınızda pc'de ki, laptopdaki yada telefonlarda ki wifi kablosuz ağı internet olmasına rağmen kopuyorsa bir yerlerde bir şeyler ters gidiyor demektir.

Normalde telefonda veya dizüstü bilgisayarınızda wifi'ye bağlıysanız ve masaüstü bilgisayarı açtığınızda wifi kopuyorsa muhtemelen bilgisayara bağlı bir başka internet adaptörü vardır. Kablosuz wifi adaptörü gibi. Herşeyi denemenize rağmen çözüm bulamadıysanız, çok az kişinin başına gelen bu olayın çözümü şu şekilde:

-Masaüstünde Bu Bilgisayar'a (Bilgisayarıma) sağ tıklayın ve Yönet diyin

-Çıkan ekranda sol menüden Aygıt Yöneticisini seçin

-Çıkan sayfada başlarda yer alan Ağ Bağdaştırıcıları'na tıklayıp altında ki pc'ye bağlı adaptöre sağ tıklayın ve Özellikler'i açın. Hangisi olduğunu bilmiyorsanız muhtemelen sonunda Adapter diye yazıyordur. Ona sağ tıklayıp Özellikler deyin.

-Çıkan ekranda üstte yer alan Gelişmiş sekmesine tıklayın.

-Burası son ekran. İşlemi burada yapacağız. Bu ekran herkes de farklı olabilir. Siz burada Wirelles mode, Wifi modu gibi yazan bağlantıya tıklayacaksınız. Yanında ki Değer kısmını değiştireceksiniz. Orada IEEE 802.11b/g/n yazacak, onu bulup 802.11b/g olarak değiştirin ve internet geldimi kontrol edin. Yine olmazda 802.11b 'yi seçin ve tekrar deneyin.

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...