Artık soru sormaya yada sorulara yanıt vermeye hazırsınız! Hemen bir soru sorun yada bir soru seçin...
0 oy
98 kez görüntülendi
Nedir? kategorisinde tarafından

ABD ve Kanada'daki en iyi psikoloji üniversiteleri

ABD bu yıl sıralanan 92 psikoloji üniversitesiyle (ilk 50’de 24’ü kapsayan), ABD sıralamasında, ilk 10’da yedi kurum ve ilk 50’de ise 17.

New York Üniversitesi (NYU) sadece 11 de ilk 10 içinde yer kaçırmaz inci olurken, Princeton Üniversitesi12 gelir th geçen yıldan dört sıra yükselerek gitmiş olan. Psikoloji sıralamasında ilk 50 içinde Diğer ABD okullar şunlardır Columbia University 13'de inci yerin, University of Pennsylvania (14 inci ), Chicago Üniversitesi (üç noktalar en fazla 15 rütbesine th ) ve Northwestern Üniversitesi (20 inci ).

Kanada liderliğindeki psikolojisi için dünyanın en iyi üniversitelerinden, 18 daha ev sahipliği İngiliz Colombia Üniversitesi'nde ortak 16'da inci tarafından yerinde ve ardından Toronto Üniversitesi (= 18 inci ) ve McGill Üniversitesi'nin (= 24 inci ). Bir başka üç Kanada üniversitesi de ilk 100'de yer alıyor.

Avrupa'nın En İyi Psikoloji Üniversiteleri

Avrupa, ilk 10 - 13 ülkedeki toplam 39 ülkede, ilk 10'u oluşturan tek çalışma hedefi olan İngiltere'nin ilk 50'sinde yer aldığı iddiasıyla en yüksek psikoloji okullarına sahiptir.   

43 girenlerin toplam övünme - - UK Avrupa'da psikoloji sıralamasını hakim ile üst psikoloji okullarının bir diğer altı yapmak iyi 50 - King College London (KCL) 22 nd yerde, University of Edinburgh (= 28 inci ) , Londra Ekonomi Okulu (LSE) , en fazla üç yerde 32 rütbesine nd , University of Exeter (34 inci ), University of Warwick (51-100 = 44 inci ) ve Manchester Üniversitesi (= 46 th ).

Psikoloji sıralamasında en yüksek ikinci temsilci sayısına sahip olan İngiltere'yi takip eden Almanya, dünya genelinde ilk 100'de üç olmak üzere 23 katılımcıyla birlikte: Freie Universität Berlin , Humboldt-Universität zu Berlin ve Ludwig-Maximilians-Universität München .  

Yakın Hollanda'da, 10 kurum ile bu yıl sıralamada psikolojisi sıralanarak, Amsterdam Üniversitesimüşterek 16 en yüksek sıralardaki inci yerde. Ayrıca psikoloji bu yıl ilk 50 içindedir özellikli Radboud Üniversitesi Nijmegen ve Utrecht Üniversitesi eklem 46 inci ve eklem 48 inci diğer girişlerin biri hariç tüm üst 100 yaparken, sırasıyla yerlerde.

İtalya'nın yedi temsilcisinden Università degli Studi di Padova 51-100 aralığında en yüksek sırada yer alıyor.

Belçika, İsveç, İsviçre ve İspanya'da tüm Belçika'nın ile, altı girenlerin her biri Katholieke Universiteit Leuven hala 24, en üst düzey inci yerde. İsviçre'nin yanı sıra Cenevre Üniversitesi ve Zürih Üniversitesi'nden , küresel ilk 100 (içinde psikoloji sıralaması için Belçika'nın en iyi üniversitelerinden bir başka iki Université Catholique de Louvain ve Ghent Üniversitesi ) ilk 100'de yer İsveç'in tek katılımcıya ise Karolinska Enstitüsü .

Beş yaşın altındaki katılımcılar ile Fransa ve İrlanda, her ikisi de dünyanın en iyi 100’ünde bir üniversite olduğunu iddia eden ve her biri Fransa’daki Université PSL (Paris Sciences & Lettres) ve İrlanda’daki Trinity College Dublin’de olmak üzere psikoloji sıralamasında dört kuruma ev sahipliği yapıyor .

İskandinavya'ya, Danimarka'ya ve Norveç'e gitmek, her biri en iyi psikoloji üniversitelerinin üçünü iddia ediyor; Bunlardan üçü Danimarka’da ( Aarhus Üniversitesi ve Kopenhag Üniversitesi ), biri Norveç’te bulunan ve Oslo Üniversitesi’nde bulunan 101-150’yi oluşturuyor . Ayrıca üç temsilciyle beraber Finlandiya ve Portekiz vardır.

Ve son olarak, Rusya'nın psikoloji dalında bu yıl iki girişi var, Avusturya ve Romanya da yalnızca bir tanesine sahipler. Avusturya'nın Universität Wien'i 151-200 arasında en yüksek sırada.

Avustralya ve Yeni Zelanda'daki en iyi psikoloji üniversiteleri

Avustralya ile, psikoloji sıralamasında 20 temsilcilerini iddia Melbourne Üniversitesi en yüksek eklem 18 sırada yer th . Bir başka altı Avustralyalı kurum yapmak 50 üst - New South Wales Üniversitesi 21 (UNSW) st yerde; Queensland Üniversitesi (UQ) 23 rütbesine kadar dört yerde gitti rd ; Sydney Üniversitesi (26 inci); Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) , altı noktalar 38 yerleştirmek için inci ; Batı Avustralya Üniversitesi (UWA) 51-100 den 42, nd yerde ve Monash Üniversitesi(48 = th ).

Bu arada, yakındaki Yeni Zelanda'da, beş kurum tarafından yönetilen Dünyanın en iyi için psikolojisi, arasında yer alıyorlar Auckland Üniversitesi'nde ortak 50 inci olurken, Victoria University of Wellington51-100 aralığındadır.

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

...