Artık soru sormaya yada sorulara yanıt vermeye hazırsınız! Hemen bir soru sorun yada bir soru seçin...
0 oy
618 kez görüntülendi
Webmaster kategorisinde tarafından
Yerli reklam ortaklığı programlarından biri olan Wordego ile sitenizde reklam yayınlayarak para kazanıyorsunuz. En azından Wordegonun vaadi bu yönde.

Peki Wordego Adsense kadar para kazandırır mı?
Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır. Çünkü tıklama başına değil bin gösterim başına ödeme yapılıyor. Bin gösterimin ortalama birim fiyatı da 0,06 kuruş. Bu ortalama fiyat, artabilir veya azalabilir. Yani 5 bin görüntüleme yapan bir reklam 0,30 kuruş kazanmış oluyor. Tabi bu düz hesap. Karşınıza az yada çok farklı bir rakam da çıkabiliyor.

Bunun dışında Wordego da adsense reklamları da çıkıyor. Yani adsense den bağımsız ancak onların reklamı. Popüler ürünleri hizmetlerin reklamı çıktığından rahatsız edici bir reklam ile karşılaşıyormıyorsunuz. Ayrıca site üzerinden istemediğiniz reklamları da engelleyebilirsiniz. Bu güzel bi özellik.

Kolay bi kullanımı olan Wordego ya başlamak adsense kadar zor değil genellikle herkes reklam alabiliyor. Ancak hitiniZ az ise pek birşey kazanamayacağınızı bilmelisiniz.

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
tarafından
Dijital pazarlama ve online reklamcılığa ilişkin ilgim doğrultusunda ve geçmiş dönemlerde hem Adsense hem de Wordego ile çalışmış bir yayıncı olarak tarafsızca düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

İki firma da RTB (gerçek zamanlı açık artırma) sistemi ile çalışmaktadır. Yani, birim maliyeti en yüksek olan reklamları birbiriyle yarıştırarak yayıncıya en iyi kazancı sağlayacak reklamları göstermektedirler. Yalnız aralarında şöyle bir fark var; Google dünyanın en önde gelen global firmalarından bir tanesi. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca reklam vereni ve yayıncısı mevcut.Yurt dışındaki reklamcıların reklam bütçesi, Türkiye'deki reklamcıların reklam bütçesinden 4-5 kat daha fazla .Yurt dışındaki reklam piyasası, Türkiye'deki reklam piyasasından çok daha gelişmiş vaziyette. Dolayısıyla yurt dışındaki reklam verenlerin birim maliyetleri yüksek olduğundan dolayı, yayıncıların sitelerinde de bu yüksek birim maliyetleri reklamların yayınlanması sebebiyle iyi kazanç sağlamaktadır. Google Adsense ve Wordego kazançlarının arasındaki temel fark bundan kaynaklanmaktadır.Tabi web sitenizde yayınlanan reklamların birim maliyetleri, kazançları etkileyen faktörlerden yalnızca bir tanesi. Web sitesinin ziyaretçi trafiği yüksek olmadığı ve reklamları max görünecek yerlere konumlandırmadığınız sürece ne Wordego'nun kazançları ne de Adsense'in kazançları sizi tatmin edecektir.

Özetle, Wordego' nun Türkiye'nin yanı sıra yurt dışına da hizmet vermesiyle beraber geleceğinin oldukça parlak olacağını düşünüyorum. Online Reklamcılık alanında yerli bir firmanın yurt dışında Türkiye'yi temsil etmesi ayrıca gurur verici olacaktır.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 897 kez görüntülendi
0 oy
0 cevap 148 kez görüntülendi
...