Artık soru sormaya yada sorulara yanıt vermeye hazırsınız! Hemen bir soru sorun yada bir soru seçin...
0 oy
170 kez görüntülendi
Dekorasyon kategorisinde tarafından

image

Feng Shui ortamın şansını ve refahını arttırmak için yapılan bir düzenleme sanatıdır. Yüzyıllar önce Çinliler tarafından uygulanmaya başlanmıştır.  Feng Shui’nin amacı doğal bir düzen yaratıp duyarlılık sağlamaktır. Çalışmalarından tam verim almak isteyen kişilerin başvurduğu bu yolu doğru uygulamaları için yapmaları gereken bir takım püf noktalar vardır.

Feng Shui’nin Püf Noktaları

·         Çalışma odalarının dizaynı çok önemlidir. Kişiler işlerine daha iyi odaklanmak için bir takım düzenlemeler yapmalılardır.

·         Feng Shui’ye göre öncelikle eşyalarınızı seçerken köşelerinin keskin değil oval olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eşyalarınızı mutlaka duvara monte etmeli ve kapaklı mobilyalar tercih etmelisiniz.

·         Yaratıcılık gerektiren bir işle uğraşıyorsanız odanızda mutlaka kırmızı renkli bir obje veya kırmızı renklerin hâkim olduğu bir resim kullanılmalıdır.

·         Diğer bir uygulanması gereken püf nokta ise odanızda doğayı anımsatacak objelerin bulunmasıdır. Odada bulunan bu eşyaları daima gözünüzün önünde bulundurmalısınız.

Feng Shui İle Başarıyı Yakalayın

Çalışma odanızı Feng Shui ile tasarladığınızda daha başarılı olacağınız düşünülür. Bu uygulamayı yaparken tabii ki dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Çalışma masanızı asansörün veya kapının karşısını konumlandırmamanız gerekir. Odada olabildiğince çiçek bulundurmalı fakat kaktüslerden kaçınılmalıdır.

Bu püf noktalara uyulduğu zaman Feng Shui kurallarını uygulamış olursunuz. İnanışa göre daha başarılı ve daha yaratıcı olmanızı sağlayan bu dizayn şeklini uygulamak çok basittir ve aynı zamanda ortamda ferahlık da sağlanır. 

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...