Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız? 1

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Günlük hayatta ve iş yaşamında sosyal medya hesaplarını çok yoğun olarak kullanırız. Öyle ki bazı kişiler kurum yada kuruluşlar ücretsiz olan sosyal medya hesaplarını tamamen ticari amaçla kullanırlar ve bu hesaplar üzerinden gelir elde ederler. Kişisel olarak kullanılanlar da kimileri çok uzun yıllardır kullanılan hesaplardır ve içerisinde birçok eski anıyı fotoğrafı yazışmayı barındırır.

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız? 2

Sosyal medya yedek alma

İster ticari amaçlı isterse de kişisel amaçlı olsun tüm sosyal medya hesapları içerisinde mutlaka kaybolması istenmeyen ve maddi yada manevi önem taşıyan bilgi belge ve veriler bulunur. Bu verilerin olası bir hesap çalınması yada hesabın başkalarının eline geçmesi sonucu silinip kaybolmaması için sosyal medya hesaplarının yedeklenmesi önemlidir.

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız? 3

Sosyal medya yedek alma

Kullanmış olduğunuz tüm sosyal medya hesaplarınızın yedeklerini alabilirsiniz. Hangi sosyal medya hesabını kullanıyorsanız o hesabın ayarlar sekmesine tıklayıp burada yer alan seçenekler arasından gizlilik ve hesap ayarları bölümünden verilerini yedekleyeceğiniz e-posta adresini girerek hesabınızda bulunan tüm yazışma, paylaşım, video ve fotoğraf gibi verilerinizin yedeklerini alabilir ve daha sonra da mail adresinize gelen yedeklenmiş bilgilerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Artık hesaplarınızı yedeklemiş olacaksınız ve hesabınız silinmiş olsa da başkalarının eline geçerek erişiminiz kısıtlanmış olsa da elinizde hesabınızda yer alan tüm bilgiler olmuş olacak ve herhangi bir bil kaybı yaşamadan tekrar kendinize aynı bilgilerle yeni bir hesap çalabiliyor olacaksınız.

Yorumlar

avatar