Nasıl Yapılır?

WhatsApp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Hesap Silme Nasıl Yapılır? 1

WhatsApp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların kullanımının artması ve insanların yoğun bir şekilde mesajlaşması WhatsApp isimli uygulamanın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Akıllı telefon kullanan kişiler telefonlarında bulunan WhatsApp isimli uygulamayı indirerek hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirler. Bu uygulamanın kullanılabilmesi için cihazınızın internet bağlantısının bulunması gerekmektedir. İnternet bağlantısı olan cihazlarınız ile uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle telefon numaranız ile kayıt yaptırmalısınız. Ücretsiz bir şekilde kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra anlık mesajlaşma hizmetini kullanabilirsiniz. Rehberinizde bulunan kişilerden WhatsApp uygulamasını kullanan kişiler otomatik olarak WhatsApp uygulamanıza da eklenecektir. Bu uygulama üzerinden arkadaşlarınız ile ücretsiz bir şekilde anlık olarak mesajlaşabilir, sesli görüşmeler yapabilir, birbirinize resim, video, dosya, ses kaydı ve benzeri içerikler gönderebilirsiniz. Kişiler ile yapacağınız konuşmalar sizler silmediğiniz sürece sohbet bölümünde kalacaktır.

WhatsApp kullanmak istemediğinizde bu programda bulunan hesabınızı silme imkanınız da bulunmaktadır. Peki WhatsApp hesap silme nasıl yapılır?

WhatsApp hesabınızı silebilmek için öncelikle uygulamayı açmalısınız. Uygulamanın seçenekler kısmını açtığınızda karşınıza ayarlar sekmesi gelecektir. Ayarlara girdikten sonra sizlere çeşitli seçenekler gelecektir ve bu bölümden de hesap bölümüne girmelisiniz. Hesap bölümünüzün en alt sekmesinde ‘’Hesap Sil’’ yazılı butonu tıkladığınızda sizlerden telefon numaranız istenecektir. Telefon numaranızı da girerek WhatsApp hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızın silinmesi sizlerin WhatsApp’ta yer aldığınız gruplardan silinmenize ve WhatsApp’taki tüm konuşma geçmişinizin silinmesine neden olacaktır, bu nedenle bu işlemleri yaparken dikkatli olunuz.

Yorumlar

avatar