Nasıl Yapılır?

WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?

WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır? 1

WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?

Sosyal medyanın hayatımızın bir parçası olduğu ve bizlerin her an sevdiklerimizle görüşme ihtiyacı içerisinde olması yadırganamaz bir gerçek. Her vakit iletişim içerisinde olan insanoğlu kullanmayan kaldı mı? Eminim ki 7’den 70’e çoğu insan bu işe yarar iletişim uygulamasını telefonlarında sürekli olarak kullanmakta. Rehber listenizde bulunan ve sizinle birlikte WhatsApp kullanan dostlarınız, akrabalarınız ve daha nice kişilerle görüntülü, görüntüsüz konuşma ve sohbet yapabileceğinizi biliyorsunuzdur. Peki,WhatsApp listenize ileride pişmanlık duyacağınız bir kişiyi ya da yanlışlıkla tanımadığınız insanları mı eklediniz?

O halde sormanız gereken soru açık; WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?
Vakit kaybetmeden sorumuzun cevabına geçelim.Öncelikle WhatsApp’ı açıyoruz, ardından kişiler sekmesine giriyoruz ve engellemek istediğimiz kişi ya da kişileri bulup seçtiğimiz kişininsohbet kısmına geliyoruz. Telefonun en altında bulunan ana sayfaya dönme tuşunun solundaki (Lg marka ve bazı telefonlarda bu işlem sağ taraftan yapılır.) işarete dokunuyoruz. Karşımıza çıkan pencerede “Diğer” seçeneğine tıklıyoruz ve ardından engelle yazan yere basıyoruz. Tarif edilen işlemleri adım adım takip ettiğiniz takdirde engellediğiniz kişi, istemediğiniz sürece size mesaj yollayamayacak, görüntülü sohbet ve arama isteğinde bulunamayacak, aynı zamanda ise dosya gönderemeyecektir. Ayrıca engellediğiniz kişinin durumunu okuyamayacak, profil resmini göremeyeceksiniz.

Aynı şekilde siz de ona mesaj gönderemeyecek, görüntülü arama yapamayacak ve dosya yollayamayacaksınız. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak isterseniz de yine aynı şekilde yukarıdaki adımları izleyerek “Engellemeyi kaldır” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Sizden bir ricamız var ki; tanımadığınız kişileri WhatsApp’ta kabul etmeyin. Gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medyada da sizlerin kötülüğünü isteyen ve bunun için çabalayan birçok insan vardır. Bu tür insanlara itibar etmeyin.Sosyal alemden ve WhatsApp dahil iletişimde bulabileceğiniz her türlü ortamdan engelleyin. Hem siz mutlu olun, hem de biz “WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?” sorusu sayesinde size yardımcı olabildiğimiz için mutlu olalım. Bu gün sizlere, yani akıllı telefon kullanıcılarına adım adım; “WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?” sorusunu ayrıntılı bir şekilde cevaplamaya çalıştık. Umarım

Yorumlar

avatar