Telefon Haberleri

Xiaomi Mi 4’e Windows 10 yüklemeye ne dersiniz?

Xiaomi Mi 4'e Windows 10 yüklemeye ne dersiniz? 1

Microsoft’un en yeni mobil işletim sistemi Windows 10 çeşitli mecralarda boy göstermeye devam ediyor. Amaç Android ve iOS’dan pay kapabilmek.

Bu bağlamda Çin’in en büyük telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi ile anlaşan Microsoft, bu firmanının sahip olduğu üst seviye cihazlardan biri olan Xioami Mi 4 için Windows 10 Rom’unu yayımladı. Yani normalde Android olan Mi 4’ün işletim sistemini Windows 10 ile değşitirebileceksiniz.

Peki Xiaomi Mi 4 buna değecek bir cihaz mı? Kısaca özelliklerine bakalım

-Android 4.42 işletim sistemi

-5 inc Full HD IPS ekran

-3GB ram

-16GB dahili hafıza

-2.5GHz hızında 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemci

-13MP arka, 8MP ön kamera

-3080mAh batarya

-4G/4.5G desteği

-139.2 x 68.5 x 8.9 mm kasa

Telefonun genel hatları ile özellikleri bu. Üst seviye donanıma sahip Mi 4’ün en büyük eksisi dahili hafızasının 16GB olması ve bunun hafıza kartı ile arttırılamıyor oluşu. Onun dışında fiyatına göre çok iyi bir telefon diyebiliriz. Fiyat demişken, Xioami  Mi 4 şu an piyasada 1.149 TL civarında satışa sunuluyor.

Eğer sizde Xioami Mi 4 telefonunuza Windows 10’u kurmak isterseniz buraya tıklayın. Rom’u indirebilmeniz için konuya cevap atmanız gerekiyormuş. Artık bi zahmet üye olup o işlemi gerçekleştirirsiniz. Bizlik bir durum yok (:

Unutmadan, Windows 10 Rom’unu şu an sadece Xioami Mi 4 LTE versiyonu destekliyor. Yani telefonunuzda LTE yoksa rom için boşuna emek harcamayın.

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
emrah Son yorum yazarları
emrah
Ziyaretçi
emrah

xiapmi mi 4 telefonuma windows 10 yüklemek istiyorum