Yerli Uygulamalar

Yerli sosyal paylaşım sitesi Sosyalken, Google Play’de ki yerini aldı!

Yerli sosyal paylaşım sitesi Sosyalken, Google Play'de ki yerini aldı! 1

2014 yılında Türk girişimciler tarafından kurulan yerli sosyal paylaşım sitesi Sosyalken, bir ara kapanmıştı. Şimdi ise sıfırlanarak yeniden yayın hayatına başladı.

Bir kaç Türk girişimci tarafından 2014 yılı ortalarında kurulan ve 10 binlerce üyeye ulaşan yerli sosyal ağ Sosyalken, tam hızla popüler olmaya ve yaygınlaşmaya başlamışken teknik nedenlerden ve ilgisizilikten kapanmıştı. Tekrar açılmış ancak Google Play’de yer alan uygulamalar silindiği için aktiflik oranı epey düşmüştü. Yeniden ayağa kalkmaya çalışan Sosyalken, yeni bir yapılanma ile yayın hayatına nette ve Google Play’de tekrar başladı.

Facebook misali arkadaşlarını ekleyebildiğin, profil resmi, kapak resmi yapabildiğin, resim, video, müzik paylaşabildiğin Sosyalken’de, Twitter gibi Hastag yani etiketleme ve en çok konuşulanlar gibi listelerde yer alıyor. Ayrıca sayfa ve grup’ta oluşturulabiliyor. Saydığımız dev sosyal ağların aksine gayet akıcı ve hızlı bir yapıya sahip olan Sosyalken’in en önemli farklarından biri duygu durumunu profilinden gösterebiliyor olmanız.

Sosyalken’in mobil android uygulalmasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. iOS ve Windows Phone sistemli akıllı telefonlar için uygulama yayınlanmış değil. Yerli sosyal paylaşım sitelerine destek vermek gerekiyor. Yoksa yabancı menşe ili sitelere mahkumluğumuz bir  ömür devam eder…

 

2
Yorumlar

avatar
1 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
2 Yorum yazarları
Coşkun Uygunfatih Son yorum yazarları
fatih
Ziyaretçi
fatih

Sosyalken.coma neoldu kapanmış. Açılacakmı