Nasıl Yapılır?

Facebook da canlı yayın yorumları nasıl kapatılır? 

Facebook da canlı yayın yorumları nasıl kapatılır?  1

Periscope ile başlayan canlı yayın furyası facebook ile devam ediyor. İşte face canlı yayınları ile ilgili ip uçları.

Facebook dünyada hemen herkesin bildiği, bilmekle kalmadığı en az bir kez kullandığı, duyduğu bir fenomen haline geldi. Milyarlarca kişinin facebook hesabı bulunuyor ve bu sosyal medya çılgınlığı başka başka uğraşlar ile devam ediyor.

Facebook dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma yazılımı WhatsApp’ı satın almıştı. Yani sosyal medyada bir numara olan firma anlık mesajlaşma da da bir numara. Şimdi gözünü anlık canlı yayın sektörüne diken face, birincilik koltuğunu sektörün iddialı uygulaması Periscope’dan almak için düğmeye bastı.

Facebook kullanıcıları artık kendi hesapları üzerinden canlı yayın yapabiliyor ve bunu takipcileri ile paylaşabiliyor. Bu canlı yayın sırasına kullanıcılar yorum yapabiliyor, beğenebiliyor, canlı yayını tam ekran yapabiliyor.

Canlı yayın izlerken karşılaşılan en büyük sorun sık sık yapılan video yorumları. Yorumlar yüzünden canlı yayın rahat izlenemiyor. Bu daha çok çok popüler yayınlar için geçerli. Maç, konser yayınları gibi. Tabi yorumlardan zevk alan önemli bir kitle de mevcut.

YORUMLARI KAPATMAK BU KADAR KOLAY!

Canlı yayın sırasında yapılan yorumları ekrandan gizlemek, yorumları kapatmak için yapmanız gereken tek şey yorumların üstüne dokunup sağa doğru çekmek. Geri getirmek içinde hareketin tersini yapmanız yeterli.

Yorumlar

avatar