Wordpress

“Google sitenize erişemiyor” hatasına çözüm!

"Google sitenize erişemiyor" hatasına çözüm! 1

Bir çok web master’ın başına bela olmuş sorunlardan biri: “Google geçici olarak erişemiyor!”.

Bu hatayı çeşitli varyasyonlar ile arttırabiliriz: Google sitenize erişemiyor, Geçici olarak erişemiyor, Sunucu bağlantısı hatası nedeniyle Google sitenize erişemedi, Sitemap’a erişilemedi, Robots.txt getirilemedi…

Bütün bu sorunların ana sebebini çoğu kez sunucu olarak gördük ve sunucuyu değiştirerek bu sorunu çözdük. Ama asıl sorun sitenizde. Bunu kabullenmek güç ama eminim elinizden gelen her şeyi yaptınız, her yere baktınız “hata yoktu”. Hosting sahibi ile görüştünüz o herşeyin normal olduğunu söyleyerek ama siz yine de sitenizin sitemap’ını Google’a gönderemediniz, Google botları sitenize artık uğramaz oldu.

Evet, bu yaşananlar benimde başıma geldi ve internette bir çok sayfayı karıştırmama rağmen çözüm bulamadım. Buldum ama sunucuyu değiştirerek. Böyle olunca noldu? “Aaa sorun sunucudaymış” olduğunu söyledik. Tamam onda da başka bir sorun olabilir ancak ana sorun sizin sitenizde.

Uzun lafın kısası Google botları sitenize gelmiyor ve erişilemiyor hatası alıyorsanız şunları uygulayın:

-Wordpress kullanıyorsanız, sitenizde yüklü olan Cache (Ön bellek) eklentisini kaldırın ve tekrar sitenizi” Google gibi getir” deyip dizine göndermeyi deneyin. Muhtemelen sorun çözülecektir. Cache eklentisini ille de kullanmak istiyorsanız, eklentinin ayarlarına girin ve “Js Birleştir” gibi bir seçenek varsa onu aktif etmeyin. Yani tikini kaldırın kapatın ve tamam deyip, ön belleği temizleyip Google için tekrar deneyin.

Yani sunucuyu değiştirmeden önce ayarlarınızı değiştirin (:

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
modaroyal Son yorum yazarları
modaroyal
Ziyaretçi
modaroyal

modaroyal. com
çok teşekkür ederim çok faydalı oldu